Sitemizden kredi kartınızı kullanarak istediğiniz hizmeti güvenle anında satın alabilirsiniz. Ayrıca, destek ihtiyacınız olduğunda müşteri panelinizden destek talebi açabilirsiniz.

Telegram Hesap Silme Rehberi – 2023

Bu Rehberimizde Sizlere Telegram Hesabınızı Tamamen Nasıl Silebileceğinizi Adım Adım Anlattık ! İşte Telegram Hesap...

Bu Rehberimizde Sizlere Telegram Hesabınızı Tamamen Nasıl Silebileceğinizi Adım Adım Anlattık ! İşte Telegram Hesap Silme Rehberi !

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp üzerinden Telegram’ı seçen milyonlarca insan var. 2013 yılında tanıtılan Telegram, diğer mesajlaşma platformlarında bulunması zor olan 2.00.000 kişiye kadar ekleyebileceğiniz, bulunduğunuz yere yakın kişileri arayabileceğiniz ve göndermeyi planlayabileceğiniz gruplar gibi özelliklerle birlikte gelir. Bununla birlikte, mesajlaşma servisinin, özellikle ünlü gizlilik hizmeti ile ilgili olarak yıllar içinde sorunları olmuştur. Yeni başlayanlar için Telegram varsayılan olarak uçtan uca şifreleme kullanmaz. Ek olarak, uygulama arkadaş çevreniz arasında popüler olmayabilir, bu da telefonunuzda yüklü kalmasını daha az alakalı hale getirir.

Bunun gibi nedenlerden dolayı mesajlaşma uygulamasından ayrılmak istiyorsanız, aşağıda Android, iOS ve PC’de Telegram hesabının kalıcı olarak nasıl silineceği/ devre dışı bırakılacağı konusunda adım adım kolay bir kılavuz bulunmaktadır.

Telegram Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Telegram hesabını birden fazla seçenek kullanarak silebileceğinizi belirtmekte fayda var. Uygulamayı bir Android telefonda veya iPhone’da kullanabilirsiniz. Veya Telegram web sitesine gidebilir ve Telegram hesabını silmek için ayrıntılı talimatları takip edebilirsiniz.

Android’de Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir

Mobil kullanıcılar için Telegram, Telegram hesabını silmenin doğrudan bir yolunu sunmaz. Bunun yerine, devre dışı bırakma sürecinden geçmeniz gerekir. Bu, Telegram Android uygulamasında bulunan kendi kendini imha etme seçeneğiyle çalışır. Telegram hesabınızın devre dışı bırakılacağı zaman dilimini seçebilirsiniz. Bundan sonra, tüm kişileriniz ve mesajlarınız sonsuza dek gitmiş olacak.

İşte Android’de Telegram hesabını devre dışı bırakma adımları:

telegram silme2
Telegram Hesap Silme Rehberi – 2023 5
 • Android’de Telegram’ı açın ve Ayarlar’a tıklayın
 • Orada Gizlilik ve Güvenlik sekmesini seçin
 • Hesabı otomatik olarak silmek için Uzaktaysa bölümüne gidin
 • Telegram hesabınızın sonsuza dek devre dışı bırakılacağı boşta kalma süresini seçin. 1, 3, 6 ve 12 ay arasından seçim yapabilirsiniz. Varsayılan olarak Telegram bunu 6 aya ayarlar.

Bunu yaptıktan sonra, seçilen zaman dilimi için Telegram hesabını kullanmazsanız, Telegram hesabınızı Android’de kalıcı olarak silecektir.

iPhone’da Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir

iPhone’da Telegram hesabını kalıcı olarak silme adımları, Android mobile ile hemen hemen aynıdır. Hesabı devre dışı bırakarak başlayın. Bu şu yollarla yapılabilir

 • iPhone’da Telegram’ı açın ve Ayarlar’a gidin
 • Gizlilik ve Güvenlik’e tıklayın
 • Seçenek için Uzaktaysa seçeneğine ilerleyin
 • Şimdi Hesabı Sil’e tıklayın ve istemi onaylamaya devam edin

Telegram hesabınız 1, 3, 6 veya 12 ay boşta kalırsa, Telegram hesabı tüm mesajlar ve kişilerle birlikte silinir.

Web tarayıcısını kullanarak Telegram hesabı nasıl silinir

Telegram hesabını silmek birkaç ay sürer ve insanlar o kadar uzun süre beklemek istemeyebilir. Bu nedenle, onlar için Telegram, herhangi bir web tarayıcısı üzerinden çalışan hızlı bir çözüm sunar. Telegram hesabını hemen silmek için şu adımları izleyin.

telegram silme1
Telegram Hesap Silme Rehberi – 2023 6
 • Herhangi bir web tarayıcısındaki Telegram destek sayfasına gidin. Bu hem PC hem de mobil kullanılarak yapılabilir.
 • Telegram hesabınızın oluşturulduğu telefon numarasını yazın. Cep telefonu numaranızı koymadan önce ülke kodunu ekleyin ve ardından İleri’ye tıklayın.
 • Şimdi Telegram mobil uygulamasında alfasayısal bir kod alacaksınız.
 • Telegram hesabınızda oturum açmak için alfasayısal kodu girin. Herhangi bir SMS kodunun ilerlemesini beklemeyin.
 • Telegram Çekirdek bölümünden Hesabı Sil seçeneğine tıklayın
 • Telegram, hesabı silmenizin arkasındaki nedeni bilmek istiyor. Bu sorguyu yanıtlamak isteğe bağlıdır. Bundan sonra Hesabımı Sil’e tıklayın
 • Telegram, Telegram hesabını kesinlikle silmek isteyip istemediğinizi bir kez daha soracaktır. Yine de devam etmek istiyorsanız, Telegram ile ilişkinizi sonlandırmak için Evet, hesabımı sil’i tıklayın.

Şimdi hesap için Telegram ile yeniden imzalamak istiyorsanız. Baştan başlamak zorunda kalacaksın.

Telegram’daki mesajlar nasıl silinir?

Hesabı değil Telegram mesajlarını silmek istiyorsanız, bunun için de bir seçenek var. Mesajlaşma platformu, gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları silmenizi sağlar. Silmek istediğiniz belirli mesajı/sohbeti seçmeniz yeterlidir. Birkaç saniye boyunca üzerine uzun dokunun. Artık telefon ekranının sağ üst köşesindeki Sil simgesini elde edersiniz. Simgeye tıklayın ve mesajı silmek istediğinizi yeniden onaylayın. Bu yöntem hem Android hem de iPhone’da çalışır.

Telegram mesajı gruptan nasıl silinir?

Benzer şekilde, sizin tarafınızdan gönderilen bir gruptan Telegram mesajını silmek için sohbete uzun dokunun ve sohbet izinden kaldırmak için sil üzerine basın. Ancak başka birinin sohbetini silmek istiyorsanız, Telegram grubunun yöneticisinden onay almanız gerekir.

Silinen bir Telegram hesabı nasıl kurtarılır?

Silinen Telegram hesapları silindikten sonra kurtarılamaz. Sohbet mesajları, fotoğraflar, videolar, çıkartmalar vb. Dahil olmak üzere kullanıcı verilerinin tümü Telegram sunucularından silinir. Ancak, kullanıcılar aynı cep telefonu numarasına sahip yeni bir profil oluşturmakta özgürdürler.

Uygulamayı kaldırdıktan sonra Telegram hesabı silinir mi?

Uygulamayı bir cep telefonundan veya bilgisayardan kaldırdıktan sonra Telegram hesabı silinmez. Tüm kullanıcı verileri, uygulamayı yeniden yükledikten sonra geri yüklenebilen Telegram’ın sunucusunda yedeklenir.

Başka bir kişi tarafından yönetici olmanız durumunda, Grup Yöneticilerini Yönet – Yönetici Profiliniz bölümüne giderek diğer kişilerin mesajlarını silme hakkını vermelerini isteyin. Artık bir Telegram grubundaki tüm mesajları silebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Diğer Makaleler

instagram Altın Rozeti nedir? Altın Tik Ne Zaman Gelicek ?

Instagram Threads Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram PP Büyütme Nasıl Yapılır ?

Bir Cevap Yazın

Paylaş

Son Yazılar

ShentaWp Ayar
Duyuru

Tüm scriptlerimiz’de, 1 ay boyunca %10 indirim kampanyamız başladı. Şimdi üye olun, sepete ekleyin, ödeyin ve 5 dakika’da kurulum yapın!