Sitemizden kredi kartınızı kullanarak istediğiniz hizmeti güvenle anında satın alabilirsiniz. Ayrıca, destek ihtiyacınız olduğunda müşteri panelinizden destek talebi açabilirsiniz.

Instagram Threads Nedir, Nasıl Kullanılır?

Threads nedir , threads nasıl kullanılır ? Instagram yeni uygulaması olan Threads hakkında tüm bilgiler...

Threads nedir , threads nasıl kullanılır ? Instagram yeni uygulaması olan Threads hakkında tüm bilgiler sizlerle

Threads Instagram uygulaması kullanıma açıldı, ve sosyal medya dünyasına yepyeni bir soluk getiriyor! Twitter’da yaşanan tweet görüntüleme sorununu fırsat bilen Meta, Instagram Threads’ı devreye sokarak kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunuyor. Threads, Twitter gibi bir mikroblog platformudur ve kelime anlamı “iş parçacığı” demektir. Peki Threads ne demek? Threads nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Instagram Threads, kullanıcıların yakın arkadaşlarıyla daha kişisel bir şekilde bağlantı kurmasını sağlayan bağımsız bir uygulamadır. Threads hızlı, resmi olmayan iletişim için tasarlanmıştır ve onu en yakın çevrenizle iletişim halinde kalmak için ideal kılan bir dizi özellik sunar.

Instagram Threads Nedir?

Threads, Instagram hesabınıza bağlı bağımsız bir uygulamadır. Threads’i kullanmak için bir Instagram hesabınızın olması ve yakın arkadaşlarınızı Threads listenize eklemeniz gerekiyor. Arkadaşlarınızı ekledikten sonra onlara mesaj, fotoğraf ve video göndermeye başlayabilirsiniz.

Hızlı mesajlaşma: Konular, yakın arkadaşlarınıza hızlı mesajlar göndermeyi kolaylaştırır. Bir mesaj yazabilir veya bir mesaj göndermek için sesli metin kullanabilirsiniz.
Fotoğraflar ve videolar: Konular’da yakın arkadaşlarınıza fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Fotoğraflarınıza ve videolarınıza göndermeden önce filtreler ve çıkartmalar da ekleyebilirsiniz.
Hikayeler: Hikayeleri yakın arkadaşlarınızla Konular’da paylaşabilirsiniz. Hikayeler, 24 saat sonra kaybolan kısa, geçici gönderilerdir.
Konu listesi: Konular’da yakın arkadaşlarınızın bir listesini oluşturabilirsiniz. Bu liste, Instagram takipçi listenizden ayrıdır.
Aktivite: Konular size yakın arkadaşlarınızın aktivitelerini gösterir. Bu, size ne zaman mesaj gönderdiklerini, Hikayelerinizi ne zaman görüntülediklerini ve sizi Konular listesine eklediklerini içerir.
Instagram Konuları Nasıl Kullanılır?

İnstagram Threads Hikaye Özelliği

Instagram Konularını kullanmak için öncelikle App Store veya Google Play’den uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra yakın arkadaşlarınızı Konular listenize eklemeniz gerekmektedir. Bunu, uygulamayı açıp “Arkadaş Ekle” düğmesine dokunarak yapabilirsiniz. Daha sonra arkadaşlarınızı adlarına veya kullanıcı adlarına göre arayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı Konular listenize ekledikten sonra onlara mesaj, fotoğraf ve video göndermeye başlayabilirsiniz. Bir mesaj göndermek için “Yeni Mesaj” düğmesine dokunun ve ardından mesajınızı yazın. Bir mesaj göndermek için sesten metne de kullanabilirsiniz.

Bir fotoğraf veya video göndermek için “Kamera” düğmesine dokunun ve ardından bir fotoğraf veya video çekin. Ardından, göndermeden önce fotoğrafınıza veya videonuza filtreler ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz.

Bir Hikaye paylaşmak için “Hikayeler” düğmesine dokunun ve ardından film rulonuzdan bir fotoğraf veya video seçin. Ardından, paylaşmadan önce Hikayenize bir başlık ve filtreler ekleyebilirsiniz.

Threads ne işe yarar?

Threads kelimesi, iş parçacığı anlamına gelir ve bilgisayar biliminde bir işin eş zamanlı olarak işlenen her bir bölümünü ifade eder. Bir işletim sistemi içinde iş parçacığı ve işlem arasındaki fark, iş parçacığının oluşturuluşu ve kaynakların paylaşılması gibi unsurlardan etkilenir. İş parçacıkları, verimli bir şekilde çalışmak ve kaynakları etkin bir şekilde kullanmak için önemli bir rol oynar.

Thread kelimesi kısaca iplik ya da iplik geçirmek anlamına gelir. Instagram Threads, birbirine bağlı mesajlarla oluşturulan zincirleme içerikler sunar. Bu platform, Twitter’ın özgün mikroblog deneyimine benzer bir şekilde, içeriklerinizi hızlı ve etkili bir şekilde paylaşmanızı sağlar.

Instagram profiline Threads linki nasıl eklenir?

Instagram Threads uygulamasını deneyimlemek için uygulamayı cihazınıza indirmeniz yeterlidir. İOS kullanıcıları App Store’dan, Android kullanıcıları ise Google Play Store’dan Threads’i kolaylıkla indirebilirler. Uygulamayı açtığınızda, “Instagram ile giriş yap” seçeneği karşınıza çıkacak. Bu butona tıkladıktan sonra, Instagram profilinizdeki bilgileri isteğe bağlı olarak Threads uygulamasına aktarabilir veya manuel olarak doldurabilirsiniz.

instagram threads uygulamasi kapatiliyor

Threads’da Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Instagram Threads, Twitter’ın eski halinde olduğu gibi 500 karakter sınırına sahip. Tweet atma, retweet yapma, bir paylaşımı beğenme ve bir kişiyi etiketleme gibi özellikler, bu uygulamada da mevcut. Ayrıca, Threads’te yaptığınız paylaşımları normal Instagram hesabınızda da hikaye olarak kolayca paylaşabilirsiniz. Bu sayede içeriklerinizi daha geniş bir kitleyle paylaşma imkanına sahip olursunuz.

Threads Mavi Tik Ücretleri

İş parçacıklarıyla dolu bu yeni sosyal medya platformu, kullanıcıların hızlı ve etkili bir şekilde içeriklerini paylaşmasına olanak tanıyor. Siz de Instagram Threads’i deneyerek, paylaşımlarınızı daha özgün ve etkileşimli bir şekilde sunabilirsiniz. Yepyeni bir sosyal medya deneyimi için Threads’e adım atın!

Bir Cevap Yazın

Paylaş

Son Yazılar

ShentaWp Ayar
Duyuru

Tüm scriptlerimiz’de, 1 ay boyunca %10 indirim kampanyamız başladı. Şimdi üye olun, sepete ekleyin, ödeyin ve 5 dakika’da kurulum yapın!