Sitemizden kredi kartınızı kullanarak istediğiniz hizmeti güvenle anında satın alabilirsiniz. Ayrıca, destek ihtiyacınız olduğunda müşteri panelinizden destek talebi açabilirsiniz.

İnstagram’da Reklam Optimizasyonu Nasıl Yapılır ?

Organik Instagram Gönderilerini Kullanarak Bir Instagram Hunel Oluşturun Instagram’da bir reklam kampanyası planlarken, muhtemelen nihai...

Organik Instagram Gönderilerini Kullanarak Bir Instagram Hunel Oluşturun

Instagram’da bir reklam kampanyası planlarken, muhtemelen nihai pazarlama hedefiniz etkileşim oluşturmak veya takipçilerin profilinizi ziyaret etmesini sağlamak gibi değildir. Bunun yerine, muhtemelen potansiyel müşteri adaylarını veya satışları hedefleyen bir gelir oluşturma amacınız vardır.

Ancak bu, yalnızca dönüşüm odaklı reklamlar oluşturmanız gerektiği anlamına gelmez. İlk kez işiniz hakkında duyan bir kişiyi hemen ödeme yapmaya yönlendirmek kolay değildir. Bu tür bir imkansız hedefe ulaşmaya çalışmak da gereğinden pahalı olabilir ve düşük bir ROAS’a yol açabilir.

Bu nedenle, bir Instagram huneli oluşturmak önemlidir. Bir hunelle, büyüyen bir kitleye işinizi tanıtabilir ve farkındalıktan dönüşüme kadar izleyicileri sorunsuz bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Sonuç olarak, istediğiniz sonuçları elde etmeye devam edebilir ve mümkün olduğunca yüksek bir ROAS tutabilirsiniz.

Çoğu kampanya planlaması Facebook Ads Manager’da gerçekleşse de, artık Instagram uygulamasında hunelinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Organik Instagram gönderilerinizden biri yoğun etkileşim mi alıyor? Yüksek performanslı organik gönderiler, başarılı ücretli tanıtımlar için harika adaylardır.

Başlamak için Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin. Tanıtmak istediğiniz gönderiyi dokunun veya öneriler için Reklam Araçları düğmesine dokunun. Instagram, genellikle tanıtılması için en iyi performans gösteren gönderileri otomatik olarak önerir.

Karar verdikten sonra, Gönderiyi Tanıt düğmesine dokunun ve bir hedef seçin. Daha Fazla Profil Ziyareti, yeni takipçiler çekebilir ve potansiyel müşterilerin markanızı tanımasına yardımcı olabilir. Daha Fazla Web Sitesi Ziyareti ve Daha Fazla Mesaj, zaten işinizi bilen kişilerin bir satın alma düşünmesini sağlayabilir.

Sonra bir kitle seçin. Instagram’a, takipçilerinize benzer insanları bulmasına izin verebilir veya demografik bilgilere ve ilgilere dayalı olarak manuel olarak bir kitle oluşturabilirsiniz. Son olarak, günlük bir bütçe ve bir süre belirleyin ve tanıtımınızı başlatın.

Instagram’da Yüksek Değerli Kitleleri Yeniden Hedefleyin

Instagram hunelinizi oluşturup üst hunel müşteri adaylarını hedeflemeye başladıktan sonra, yeniden pazarlama kitleleri oluşturabilirsiniz. Neden yeniden pazarlama kitleleriyle ilgilenmelisiniz? Bu kitleler, reklamlarınıza etkileşimde bulunan, organik içeriğinizle etkileşime giren veya sitenizi veya uygulamanızı ziyaret eden Instagram kullanıcıları ile doludur.

Zaten işiniz hakkında farkındalıkları veya ilgileri olduğu için, dönüşüm olasılıkları daha yüksektir ve hedeflemesi daha düşük maliyetlidir. Bu nedenle, yeniden pazarlama kitlelerini hedeflemek, ROAS’ı iyileştirmek için harika olabilir.

Bir yeniden pazarlama kitlesi oluşturmak için, Ads Manager’a gidin ve reklam seti düzeyinde özel bir kitle oluşturun. Instagram gönderilerinizi tanıttıysanız, veri kaynağı olarak Instagram Hesabını seçmeyi düşünebilirsiniz. Hesabınızla etkileşimde bulunan herkes gibi daha geniş bir kitle veya hesabınıza mesaj atan herkes gibi daha dar bir kitle oluşturabilirsiniz.

Müşteri yolculuğunda daha ileri aşamada olan kişilere ulaşmak isterseniz, Lead Formlar veya Alışveriş gibi diğer uygulama içi araçları veya Web Sitesi ve Uygulama Etkinliği gibi harici araçları kullanabilirsiniz.

Facebook Commerce Manager’da bir katalog oluşturduysanız, ürünlerinizle etkileşimde bulunan kişilere de yeniden pazarlama yapabilirsiniz. Satın alımlarını tamamlamayan kişilere hedeflemek, sıcak müşterilere daha fazla satış yapmak veya mevcut müşterilere çapraz satış yapmak gibi seçeneklere sahip olabilirsiniz.

Doğal Kurumsal Kaynak Oluşturma Formlarını Kullanın

Şimdi hunelinize potansiyel müşteriler eklemeyi ve onları verimli bir şekilde yeniden hedeflemeyi öğrendiniz. Ancak Instagram hunelinizi oluştururken hangi kampanya hedefini kullanmalısınız?

Dönüşüm oluşturma kampanyaları, müşteri yolculuğunda ilerlemek için harika bir seçenektir. Bu hedefle, sıcak müşterileri belirleyebilir ve işletmeniz için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu reklamlar, kullanıcıların iletişim bilgilerini otomatik olarak dolduran doğal kurumsal kaynak oluşturma formlarını kullanır, böylece müşterilerin Instagram dışında iletişim bilgilerini sağlamaları kolaylaşır.

Kurumsal kaynak oluşturma formlarını tamamlayan kişilerin genellikle dönüşüme daha yakın olduğu için, bu tür kişiler yeniden pazarlama kitlelerinize ideal eklemeler oluştururlar. Ayrıca, bu müşteri adaylarını e-posta pazarlaması gibi organik yöntemlerle dönüştürebilirsiniz. Her durumda, bu hedef, yüksek ROAS’lı bir Instagram reklam stratejisinin önemli bir bileşenidir.

Örneğin, aşağıdaki @envoy.inc reklamında kurumsal kaynak oluşturma hedefini kullanıyor. Çağrıya İşlem Yap düğmesi, müşterileri gelecekteki iş yeri teknoloji trendlerini kapsayan bir kurumsal kaynağı indirmeye teşvik eder. Müşteriler Kurumsal Kaynağı İndir düğmesine tıkladığında, indirilebilir kılavuz karşılığında iletişim bilgilerini sağlamalarını isteyen bir doğal kurumsal kaynak oluşturma formu görürler.

Yeni Kampanya Teklif Stratejisiyle Deneyin

Dönüşüm odaklı bir Instagram kampanyası kurduğunuzda, en düşük maliyet veya maliyet sınırı gibi teklif stratejilerine otomatik olarak yönelebilirsiniz, çünkü maksimum sonuçlar sağlamak üzere tasarlanmışlardır. Ancak ROAS en önemli endişeniz ise, minimum ROAS teklif stratejisini düşünmeyi değerlendirin. Bu stratejiyle, en yüksek mümkün olan satın alma değerini sürdürürken ROAS üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz.

Bu teklif stratejisini kullanmak için, katalog satışları gibi dönüşüme odaklanan bir hedef seçin ve kampanya düzeyinde Minimum ROAS’ı seçin. Ardından, reklam seti düzeyinde Minimum ROAS Kontrolünü veya ulaşmak istediğiniz ortalama ROAS’ı belirleyin.

Minimum ROAS kontrolü için hangi sayıyı kullanmanız gerektiğine karar verirken zorluk mu yaşıyorsunuz? Geçmiş kampanyalardan elde edilen sonuçlar, doğru rakama odaklanmanıza yardımcı olabilir. Ads Manager raporlarınıza gidin ve Geçmişte kampanyalarınızın elde ettiği Web Sitesi Satın Alma ROAS sütununu kontrol edin.

Yeni kampanyanızın mümkün olan en yüksek ROAS’ı elde etmesini istiyorsanız, normalden daha yüksek bir minimum ROAS kontrolü belirlemeniz cazip gelebilir. Ancak, bu ölçütü çok yüksek ayarlamak, Instagram’ın reklamınızı hiç gösterememesine neden olabilir. Bu, kampanya performansınızı etkileyebilir ve Instagram’ın tüm reklam bütçenizi harcamasını engelleyebilir.

Performansı optimize ederken ROAS’ı iyileştirmek için, işletmeniz için makul olan bir minimum ROAS kontrolü seçin. Bu teklif stratejisini test ettiğiniz kadar çok veri toplayabilir ve giderek daha iddialı hedeflerle deney yapabilirsiniz.

Yeni Instagram Reklam Yerleşimlerini Deneyin

Birçok Instagram reklamı çalıştırdıysanız, muhtemelen Instagram akışı gibi standart yerleşimleri kullanmaya alışkınsınızdır. Ancak ROAS’ı iyileştirmek istediğinizde, platforma mümkün olan en fazla yerleşim seçeneğini vermek önemlidir.

Reels ile Reklam Yapın: Reels gibi yeni seçenekleri kullanmak, teslimatı optimize etmeye yardımcı olurken daha az popüler bir yerleşimden faydalanmanızı sağlar.

Aslında, Instagram kullanıcıları, bu yerleşim reklamlarla henüz çok fazla doyurulmadığı için sponsorlu bir reel ile etkileşime daha da istekli olabilirler. En iyi ROAS’ı elde etmek için, sponsorlu reel’inizin organik içerikle sorunsuz bir şekilde uyumlu olduğundan emin olun. Bu, gerçekçi bir çekicilik ve net bir CTA ile içerik oluşturmak anlamına gelir.

Aşağıdaki @parachutehome reklamında, yaşam tarzı fotoğrafı tipik Reels estetiğiyle uyum içindedir. Bununla birlikte, bu reklam, kullanıcıların ev ürünleri markasıyla bir hesap oluşturması için bir CTA düğmesi içerir. Karşılığında müşteri adayları, markanın yaklaşan indirimine erken erişim elde ederler.

Instagram Hikayelerinde Reklam Verin: Hikayeler, Reels kadar yeni olmasa da, ROAS’ınızı iyileştirmek için hala büyük potansiyele sahiptir – özellikle Hikayeler için özel olarak oluşturulan içerikler geliştirdiğinizde. Sponsorlu hikayeler oluşturmak için reklam seti düzeyinde bu yerleşimi manuel olarak seçin. Ardından, reklam düzeyinde hikayeniz için yaratıcı düzenlemeler yapın.

Paylaş

Son Yazılar

ShentaWp Ayar
Duyuru

Tüm scriptlerimiz’de, 1 ay boyunca %10 indirim kampanyamız başladı. Şimdi üye olun, sepete ekleyin, ödeyin ve 5 dakika’da kurulum yapın!