Sitemizden kredi kartınızı kullanarak istediğiniz hizmeti güvenle anında satın alabilirsiniz. Ayrıca, destek ihtiyacınız olduğunda müşteri panelinizden destek talebi açabilirsiniz.

İnstagram Keşfet Ayarları ! Keşfete Düşmenin 5 Püf Noktası !

2012 yılında ‘Popüler’ olarak lanse edilen Instagram Keşfet, platformdaki en popüler içeriklerin görüntülendiği bir sekmeydi. Bu...

2012 yılında ‘Popüler’ olarak lanse edilen Instagram Keşfet, platformdaki en popüler içeriklerin görüntülendiği bir sekmeydi. Bu özellik, kullanıcıların yeni içerik keşfetmesine ve trend olan fotoğraf ve videoları görmesine olanak tanıyordu. Değişen içerik tüketim modeli ve daha iyi içerik keşfedilebilirliği ve çeşitliliği nedeniyle Instagram, Keşfet olarak yeniden adlandırdı. 

Keşfet sayfası, ilgileneceğinizi ve en çok etkileşimde bulunacağınızı düşündüğü içeriği size göstermek için bir algoritma kullanır. Şimdi, ilginizi nasıl bildiğini merak ediyor olmalısınız? Instagram’a göre algoritma , bir gönderinin aldığı beğeni sayısı , yorum ve paylaşımların yanı sıra geçmişte kimi takip ettiğiniz ve neyi beğendiğiniz gibi çeşitli faktörleri hesaba katar. 

Algoritma, her kullanıcı için kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturur ve sürekli olarak yeni içerikle güncellenir. Instagram, kullanıcılara en alakalı ve heyecan verici içeriği göstermek için Keşfet algoritmasını sürekli olarak değiştiriyor. Ancak birçok kullanıcı, Keşfet sayfalarının aynı içeriği gösterdiğini bildirdi. Aynı teknede seyahat ediyorsanız, onu sıfırlamanızı öneririz.

INSTAGRAM KEŞFET SAYFASINI SIFIRLAMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

Instagram Keşfet Sayfasını sıfırlamak, Instagram’ın geçmiş etkileşimlerinize dayalı olarak önerdiği içeriği yenilemenin bir yoludur. Sıfırlamadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:

  1. Keşfet Sayfanızı sıfırladığınızda, Instagram artık yeni içerik önermek için geçmiş etkileşimlerinizi kullanmayacaktır. Daha önce aldığınız önerileri beğenip beğenmediğinize bağlı olarak bu hem bir artı hem de eksi olabilir.
  2. Instagram, Keşfet sayfanızı sıfırlamak için açık bir seçenek sunmuyor. Orada gördüğünüz içerik türünü değiştirmenin en etkili yolu, farklı içerik ve hesaplarla aktif olarak etkileşim kurmaktır. Bu, Keşfet sayfanız üzerindeki kontrolünüzün bir şekilde dolaylı ve sınırlı olduğu anlamına gelir.

Şimdi adımlara ve yöntemlere geçelim.

ANDROİD VE İPHONE’DA INSTAGRAM KEŞFET SAYFANIZI NASIL DEĞİŞTİRİRSİNİZ?

Birkaç gönderiden memnun değilseniz, Keşfet sayfasını değiştirmek için bu yöntemi izlemek daha uygundur. Bu yaklaşım uzun ve tekrarlayıcı olabilir, ancak temel Instagram ilginizi kırmadan iyi sonuçlar verir. Ayrıca, Instagram’ın algoritması, değişiklikleri hızlı bir şekilde uygulama konusunda kurnazdır. Bu yöntemde beğenmediğiniz gönderileri tek tek kaldırmanız gerekecektir. Sana nasıl olduğunu göstereyim. 

Not:  Bu kılavuzu oluşturmak için Android 11 çalıştıran OnePlus 7T ve iOS 16 çalıştıran iPhone 12 kullandık, ancak aynı adımları iOS veya Android cihazınızda da uygulayabilirsiniz. Ancak, bazı adımlar ve ekran görüntüleri farklı görünebilir.

Adım  1 : Instagram uygulamasını açın ve Keşfet sayfasına gidin.

Adım  2 : Şimdi beğenmediğiniz gönderiyi açın ve sağ üstteki üç noktalı menüye tıklayın.

Adım 3 : İlgilenmiyorum’u seçin.

Bu, gönderiyi önerinizden kaldıracak ve bu tür içeriklere ilgi göstermediğiniz sürece hiçbir zaman görünmeyecek. Ve evet, alakasız bir içerik veya hoşunuza gitmeyen bir şey gördüğünüzde bu işlemi tekrarlamanız gerekir. Ancak, Instagram akışınızı değiştirmek istiyorsanız, tek seçeneğiniz Keşfet Sayfasını sıfırlamaktır.

INSTAGRAM UYGULAMASINDA KEŞFET SAYFASINI SIFIRLAMA: 2 YOL

Instagram Keşfet sayfanızı sıfırlamanın 2 yolu vardır – arama geçmişinizi temizlemek veya önbelleği silmek. Keşfet feed’inizin nasıl değiştiğini görmek için yöntemlerden herhangi birini veya her ikisini birden uygulayabilirsiniz.

1. Arama Geçmişini Temizle

Arama Geçmişi, beğendiğiniz hesap türünü, hashtag’leri, gönderileri, videoları veya makaraları belirlemede iyi bir rol oynar. Bu yöntem, Keşfet sayfasını sıfırlamak için etkili ve oldukça basittir. Android veya iOS cihazınızdaki adımları izleyin.

Adım 1 : Instagram uygulamasını açın ve sağ alttaki profilinize dokunun.Adım 2: Sağ üstteki üç çizgili simgeye dokunun ve Etkinliğinizi seçin.

Adım 3: Son aramaları seçin ve Tümünü temizle’ye dokunun. 

Adım 4 : Onaylamak için komut isteminde Tümünü temizle’yi seçin.

Arama geçmişini temizleyerek, potansiyel ilginizi Instagram’ın algoritmasına göre temizliyor ve Keşfet sayfanızı gerçekten ilgilenebileceğiniz bir şeyle sıfırlıyorsunuz. 

2. Instagram Önbelleğini Temizle

Instagram’ı her açtığınızda, görüntülediğiniz içerikten ziyaret ettiğiniz profillere kadar tüm verileri cihazınızda depolar. Bu, tanıdık içeriğin bir dahaki sefere sunucularından alınmadan görüntülenmesini kolaylaştırır. Bu nedenle, önbelleği temizlemek bu verileri siler ve böylece Keşfet sayfanızı değiştirir. Android ve iPhone için farklı adımlar vardır. Her ikisini de aşağıya ekledik.

Not : Önbelleği kaldırmak, telefonunuzda depolanan Instagram verilerini kaldırır. Bu nedenle, adımlara devam etmeden önce, Instagram önbelleğini sildiğinizde ne olacağını açıklayan ayrıntılı kılavuzumuza göz atın .

Android’de Instagram Önbelleğini Temizle

1. Adım:  Telefon Ayarlarını açın ve ‘Uygulamalar ve bildirimler’e gidin.

Not:  Her Akıllı Telefonun bir ‘Uygulamalar ve Bildirimler’ seçeneği vardır; ancak, farklı şekilde adlandırılabilirler.

Adım 2 : Tüm uygulamaları gör’e gidin ve Instagram’ı seçin.

Adım 3: ‘Depolama ve Önbellek’e dokunun ve Önbelleği Temizle’yi seçin.

Bu kadar. Android’de Instagram önbelleğini başarıyla temizlediniz. Bu yöntem işe yaramazsa, depolamayı temizlemeyi deneyin.

iPhone’da Instagram’ı Silin ve Yeniden Yükleyin

iPhone’da önbelleği temizlemenin bir yolu yoktur. Bu nedenle, Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemek için uygulamayı tamamen silmeniz ve ardından App Store’dan yeniden yüklemeniz gerekir. Evet meşakkatli bir yöntem ama olan bu.

Adım 1 : iPhone Ayarlarına gidin ve Genel üzerine dokunun.

Adım 2 : Şimdi iPhone Depolama Alanına gidin, aşağı kaydırın ve Instagram’ı seçin.

Adım 3 : Son olarak, Uygulamayı Sil üzerine dokunun.

Bir Boşaltma uygulaması seçeneği olsa da , belgelerini ve verilerini iPhone’da yerel olarak depolarken uygulamayı siler. Bu nedenle, uygulamayı silmek tek seçeneğinizdir . Bittiğinde, yenilenmiş bir Keşfet sayfası bulmak için Instagram’ı yeniden yükleyin.

ANDROİD VE İOS’TA INSTAGRAM KEŞFET SAYFASINI SIFIRLAMA HAKKINDA SSS

1. Instagram’da Keşfet sayfasını silmek mümkün mü?

Keşfet sayfası, ilgi alanlarınıza ve etkileşimlerinize dayalı olarak içerik öneren Instagram’ın temel bir özelliğidir. Silemezsiniz ancak Keşfet sayfasında gördüğünüz içeriği, farklı gönderi ve hesap türleri ile etkileşim kurarak özelleştirebilirsiniz.

2. Instagram keşfet sayfam neden dağınık?

Instagram keşfet sayfanızın dağınık görünmesinin birkaç nedeni olabilir. Son zamanlarda her zamanki ilgi alanlarınıza uymayan gönderiler veya profillerle etkileşimde bulunduysanız, bu, keşfet sayfanızda gösterilen içeriğin değişmesine neden olabilir.

Ek olarak, Instagram ara sıra yeni özellikler ve algoritmalar test eder, bu da bazı kullanıcılar için keşfet sayfasının doğruluğunu geçici olarak bozabilir.

INSTAGRAM KEŞFET SAYFANIZI DEĞİŞTİRİN

Instagram gibi sosyal medya uygulamaları, hangi içerikle etkileşime geçmek istediğinizi belirlemek için arka planda birçok iş yapar. Ayrıca Instagram’ın algoritması, takip ettiğiniz hesaplardan, beğendiğiniz gönderilerden, etkileşime girdiğiniz benzer içeriklerden ve koleksiyonunuza kaydettiğiniz gönderilerden etkilenen içerik önerileri sunarak giderek daha anlayışlı hale geliyor. Bu nedenle, keşfet sayfanızı hızlı bir şekilde değiştirmek için Instagram algoritmasını sıfırlamak neredeyse imkansız hale gelir.

İnstagram Mavi Tik Aboneliği Nasıl Alınır?

Telegram Hesap Silme Rehberi – 2023

instagram Altın Rozeti nedir? Altın Tik Ne Zaman Gelicek ?

Bir Cevap Yazın

Paylaş

Son Yazılar

ShentaWp Ayar
Duyuru

Tüm scriptlerimiz’de, 1 ay boyunca %10 indirim kampanyamız başladı. Şimdi üye olun, sepete ekleyin, ödeyin ve 5 dakika’da kurulum yapın!